вітаємо на сайті
КОМУНАЛЬНОЇ УСТАНОВИ
“Шевченківський
інклюзивно-ресурсний центр”
Шевченківської селищної ради
Алгоритм організації інклюзивної групи
в закладі дошкільної освіти
Алгоритм дій батьків дитини з особливими освітніми потребами
!!!!! Наявність особливих освітніх потреб дитини визначається інклюзивно – ресурсним центром на основі комплексної психолого – педагогічної оцінки розвитку дитини та підтверджується висновком ІРЦ.
1. Зареєструвати дитину в системі електронної реєстрації до закладу дошкільної освіти.
2. За рік або хоча б за півроку до того, як дитина прийде до ДНЗ, звернутися до уповноваженого органу управління освітою для того, щоб обрати заклад (де є умови, кваліфіковані фахівці тощо). Остаточне рішення про вибір закладу для навчання дитини обирають батьки, ураховуючи територіальне розташування закладу, та користь для дитини.
4. Звернутися до обраного дошкільного освітнього закладу, написати заяву з проханням організувати інклюзивне (або спеціальне) здобуття дошкільної освіти для дитини. У заяві також потрібно вказати, чи потрібен дитині асистент вихователя. До заяви додаються такі документи:
- висновок інклюзивно – ресурсного центру ;
- медична довідка про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад;
- довідка дільничого лікаря про епідемічне оточення;
- свідоцтво про народження;
- копія медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років (виданого лікарсько-консультативною комісією);
- копія індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда (при наявності).
5. Взяти участь у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини.
6. Забезпечити отримання дитиною додаткових спеціальних послуг відповідно до нозології, відвідування необхідних спеціалістів навчально-реабілітаційних центрів, ІРЦ тощо (якщо висновком ІРЦ такі рекомендовані).
Алгоритм заходів співробітників закладу дошкільної освіти щодо організації здобуття дошкільної освіти дитиною з особливими освітніми потребами
1. Прийняття керівником закладу дошкільної освіти рішення про утворення інклюзивної групи (груп) у дошкільному освітньому закладі на підставі заяви батьків дитини з особливими освітніми потребами та висновку ІРЦ та за погодженням із засновником (власником) закладу
2. Письмове поданням до уповноваженого органу управління освітою про введення 1 ставки асистента вихователя та годин для проведення корекційно-розвиткових занять спеціалістами (практичним психологом, логопедом, дефектологом, інструктором з фізичної культури тощо).
3. Забезпечення закладу необхідними фахівціями, сприяння підвищенню компетентності педагогічних працівників з питань особливостей навчання, виховання та розвитку дитини з ООП.
4. Забезпечення архітектурної доступності закладу (за потреби, відповідно до нозології дитини з ООП), створення необхідних кабінетів для роботи фахівців (практичного психолога,педагога-дефектолога, логопеда тощо), кімнати розвантаження тощо, обладнання їх необхідними засобами корекції та розвитку, методичною літературою.
5. Інформування батьків дітей, що відвідують навчальний заклад, щодо особливостей інклюзивного навчання, цілей та завдань, переваг інклюзії для всіх суб'єктів навчально-виховного процесу, роз'яснення питань щодо врахування особливостей дитини з ООП, залучених в інклюзивні групи, обговорення питань, що виникають унаслідок спілкування та групової взаємодії в дитячому колективі тощо.
6. Укладення угоди з іншими навчальними закладами (ІРЦ, установами соціального захисту тощо) про співпрацю щодо супроводу дитини з особливими освітніми потребами, залучення фахівців цих установ до консультувань тощо.
7. Створення команди психолого-педагогічного супроводу дитини (вихователь-методист, вихователі, асистент вихователя, практичний психолог, вчитель-дефектолог, за необхідності: логопед, медична сестра, інструктор з фізичної культури тощо із обов'язковим залученням батьків дитини), розробка індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами. Склад групи фахівців психолого-педагогічного супроводу дитини визначається керівником закладу дошкільної освіти і затверджується відповідним наказом.