вітаємо на сайті
КОМУНАЛЬНОЇ УСТАНОВИ
“Шевченківський
інклюзивно-ресурсний центр”
Шевченківської селищної ради
Вправи на розвиток зорової пам’яті
Вдома легко тренувати зорову пам'ять дітей за допомогою декількох аркушів паперу і олівця, ручки або фломастера.
Вправа 1
Беремо один лист паперу, ділимо на дві частини пополам і на верхній частині малюємо фігури чи якісь предмети, або ж беремо окремі аркуші. Потім показуємо дитині і просимо запам’ятати намальоване. Дитина розглядає декілька секунд, а у разі необхідності, то і декілька хвилин Ваш малюнок, потім Ви закриваєте його іншим листом паперу (або перевертаєте, якщо малюєте на двох різних аркушах), а завдання дитини намалювати фігури, які вона запам’ятала. Головне, якщо Ви перевертаєте аркуш, слідкувати, щоб не було видно з іншого боку.
Вправу можна повторювати декілька разів і протягом декількох днів, доки дитина буде відтворювати усі зображення.
Вправа 2
Ця вправа є продовженням першої, але вже трохи ускладнена. Вам потрібно намалювати фігури і по різному їх розмалювати (штрихування, різні кольори, візерунки тощо). А дитина має розфарбувати вже намальовані фігури так точно по пам’яті.
Вправа 3
Для цієї вправи краще використовувати аркуші паперу в клітинку. Ви розмічаєте два однакових поля розділених на квадрати, зафарбовуєте на одному декілька квадратів у різній послідовності. Показуєте дитині для запам’ятовування на той час, який їй для цього необхідний, потім закриваєте чи перевертаєте аркуш. Завдання дитини полягає в тому, щоб зафарбувати квадрати в такій точно послідовності.
Вправа 4
Для цієї вправи також краще використовувати аркуші паперу в клітинку. Ваше завдання зробити два однакових поля клітинок. На одному полі малюємо фігури, а завдання дитини запам’ятати які фігури і де розташовані. Як другий варіант цієї гри можна використовувати ґудзики чи дрібні предмети які є вдома у парній кількості. Ви викладаєте на розміченому на квадрати аркуші ґудзики, закриваєте зверху папером, а дитина має викласти свої ґудзики так точно.