вітаємо на сайті
КОМУНАЛЬНОЇ УСТАНОВИ
“Шевченківський
інклюзивно-ресурсний центр”
Шевченківської селищної ради
Ігри для розвитку саморегуляції дітей
«Спляче кошеня»
(для дітей 3-4 років)
Дитина грає роль кошеняти, яке лягає на килимок і засинає. У кошеняти повільно та ритмічно піднімається і опускається животик. Краще, якщо виконувати цю вправу із супроводом колискової.
«Гора з плечей»
(з 5 років)
Інструкція:Коли ти дуже втомився, тобі важко, хочеться лягти, а треба ще щось зробити, скинь «гору з плечей». Встань, широко розстав ноги, підніми плечі, відведи їх назад і опусти плечі. Зроби цю вправу 5-6 разів, і тобі відразу стане легше.
«Замри»
(з 5 років)
Домовтеся з дитиною про таку гру,суть якої що щоб дитина не робила,, коли вона чує від вас слово «Замри», зупиняється(завмирає) та роздивляється, що відбувається навколо. Потім відповідає на Ваші запитання стосовно того, що діється в оточенні: Хто що робить, якщо є хтось іще поряд, що стоїть на столі, на полиці шафи, скільки стільців, що за вікном тощо. (спочатку використовуйте це слово у більш спокійній діяльності, потім можете використовувати у випадках, коли дитина проявляє надмірну активність). Важливим є те, щоб під час гри змінювалася обстановка, щоб дитині не довелося роздивлятися одну й ту ж саму кімнату постійно, бо це швидко набридне. Грайте вдома в різних кімнатах, якщо є така можливість, на вулиці під час прогулянки чи іншої гри.
«Надувний м'яч»
(для дітей з 6 років)
В цю гру грають вдвох (як мінімум). Перший гравець - великий надувний м'яч, другий уявним насосом надуває цей м'яч. М'яч стоїть, обм'якнувши всім тілом на напівзігнутих ногах, руки, шия розслаблені, корпус відхилений трохи вперед, голова опущена (м'яч здутий, не наповнений повітрям). Товариш починає надувати м'яч, імітуючи рухами рук роботу з повітряним насосом та супроводжуючи звуком "с". З кожної подачі повітря м'яч надувається все більше. Почувши перший звук "с" , він вдихає порцію повітря, одночасно випрямляючи ноги в колінах, після другого» "с" випрямляється тулуб, після третього у м'яча піднімається голова, після четвертого надулися щоки і піднялися руки. М'яч надутий. Насос перестав качати. Товариш висмикує з м'яча шланг насоса... З м'яча з силою виходить повітря зі звуком «ш». Тіло знову обм'якло, повернулося у вихідне положення. Далі гравці міняються ролями.
«А-а-ах»
(з 6 років)
Хід гри: ведучий кладе руку на стіл і потім повільно піднімає її до вертикального положення. Діти відповідно до підняття руки підсилюють гучність звуку «а» , а коли рука досягне верхнього положення, завершити її гучним спільним «ах» і миттєво замовкнути.
Гра «Покажи явище»
Хід гри: Дорослий і діти перераховують прикмети осені: дме вітер, гойдаються дерева, падає листя, йде дощ, утворюються калюжі. Дорослий показує рухи, які відповідають цим явищам: "Дме вітер" - дме, витягнувши губи. "Гойдаються дерева" - похитує витягнутими вгору руками. "Падає листя" - виконує плавні рухи руками зверху вниз. "Йде дощ" - виконує дрібні рухи руками зверху вниз. "З'являються калюжі" - змикає руки в кільце перед собою. Коли діти запам'ятають показані рухи, пояснюються правила гри: поки звучить музика, діти бігають, танцюють, як тільки музика припиняється, діти зупиняються і слухають, яке явище назве дорослий. Діти повинні виконати рухи, які відповідають даному явищу.
«Чую-бачу-розумію»
Коли дорослий говорить "Чую" - діти беруться за вуха, "Бачу" - діти підносять долоньки до очей, "розумію"- кладуть долоньки на голову, "розслабляюся» - зображують цей стан, "мовчу"- підносять долоньки до рота.
«Оплески»
Дорослий плескає в долоні, дитина повинна прийняти певну позу в залежності від кількості хлопків . Один - поза лелеки (на одній нозі, ляскають крилами). Два -поза жаби (присісти, п'яти разом, шкарпетки нарізно, коліна розведені, руки - між ніг на підлозі). Три - поза зайця (руки підняті, зігнуті в кистях, стрибки на місці).
Ігри з мильними пузирями
(для дітей з 4 років)
Хід гри : дорослий робить мильні пузирі (небагато) а дитина за ними слідкує. Потім правила ускладнюються і дитина має слідкувати тільки очима, а тіло має залишатися нерухомим.
Також корисним буде надувати їх по черзі озвучуючи при цьому чия черга. Краще, якщо кількість гравців буде збільшуватися з часом. Сьогодні мама і малюк, застра мама, тато і малюк.